Beaujolais Nouveau 2017 w Teatrze Nowym!

Za nami już 22 edycja Beaujolais Nouveau 2017. Zapraszamy do przeczytania  relacji z tegorocznego spotkania.

Wszyscy pamiętamy, że Beaujolais Nouveau to wino oddające unikatowy charakter jednego z piękniejszych regionów Francji. Tworzone w szacunku do francuskiej tradycji i doceniane przez smakoszy na całym świecie, jest też okazją do świętowania w wyjątkowej atmosferze i we wspaniałym towarzystwie – to prawdziwa esencja francuskiego convivialité.

Francuskie święto młodego wina jest obchodzone na całym świecie w trzeci czwartek listopada. Konsulat Honorowy Francji w Łodzi wspólnie z Teatrem Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, Stowarzyszeniem Francuzów Zagranicą – UFE Pologne oraz stowarzyszeniem Alliance Française Łódź miał w tym roku ogromną przyjemność celebrować to wyjątkowe wydarzenie w gościnnych progach Teatru Nowego.

Pod tytułem Le gout d’avant-garde. Smak Awangardy, wydarzenie Beaujolais Nouveau wpisało się w klimat Łodzi- stolicy awangardy i miało niespotykanie artystyczny wydźwięk. To wszystko dzięki wspaniałej współpracy z Dyrektorem Teatru Nowego Krzysztofem Dudkiem, a także dzięki entuzjastycznemu zaangażowaniu wspaniałych partnerów artystycznych: Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego, Instytutu Romanistyki UŁ, XIII Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Piotrowiczowej i Niepublicznej Szkole Baletowej- Szkoły Sztuki Tańca w Łodzi.

Nasi znamienici Goście mieli okazję podziwiać unikalną wystawę laureatów konkursów ASP przygotowaną przez doktora Piotra Suchockiego. Oprócz strojów pana Grzegorza Marcisza – laureata Złotej Nitki 2017, pani Chen Zhi – laureatki Łódź Young Fashion Award 2017 i pani Karoliny Mikołajczyk – laureatki Gali Dyplomowej ASP, foyer Teatru zdobiły przepiękne historyczne okładki magazynu ELLE przygotowane przez Panią Agatę Pązik. W tym roku cieszyliśmy się bardzo francuskim widowiskiem! Wieczór rozpoczął się fragmentem sztuki francuskiego dramaturga Jeana Geneta zrealizowanej przez zespół Instytutu Romanistyki: w reżyserii profesora Tomasza Kaczmarka i doktora Sebastiana Zacharowa i z aktorskimi rolami Jeremiasza Barańskiego i Angeliki Stępień.

W klimaty współczesnej muzyki znad Sekwany wprowadził nas występ laureatek XV Łódzkiego Festiwalu Piosenki Francuskiej Plein chant: Agaty Golemby i Bogusławy Wielkopolan. Niezapomniane wrażenie zrobił na widzach zamykający program występ uczennic ósmej i czwartej klasy baletowej z Niepublicznej Szkoły Baletowej pod dyrekcją pani Elżbiety Wiśniewskiej.

Część programu przeznaczonego dla ducha świetnie uzupełniona została częścią dla ciała – wspólnie wznieśliśmy toast za łódzko-francuską przyjaźń pysznym Beaujolais 2017, o którego walorach opowiedział nam nasz sommelier Michał Bald.

Cieszący podniebienie i luksusowy poczęstunek przygotowały dla Nas hotele Novotel i Ibis  Łódź Centrum. Nie przesadzamy mówiąc, że kuchnia Szefów Krzysztofa Nowickiego i Jacka Chłapińskiego była też pełna artystycznego wysmakowania.

Wszystkim uczestnikom wydarzenia serdecznie dziękujemy za przybycie – cieszymy się, że mogliśmy wspólnie świętować. Chcemy również serdecznie podziękować Teatrowi Nowemu za niesamowitą gościnność. Wszystkim Partnerom oraz Sponsorom przyznajemy, że bez Was organizacja takiego  wydarzenia nie byłaby możliwa. Dziękujemy już kolejny, 22 raz !