Obchody 25-lecia partnerstwa pomiędzy Łodzią a Lyonem

wspomnienia

10 października 2016 odbyło się polsko-francuskie seminarium gospodarcze „Atrakcyjność miasta Łodzi”, jedno z wydarzeń będących częścią Forum Miast Partnerskich odbywającego się w naszym mieście już po raz czwarty. Mimo, że podczas poprzednich edycji obchody Forum skupiały się na kulturze, tym razem goście z zagranicznych miast mieli okazję poznać gospodarcze możliwości miasta.

Leżąca w centrum Europy Łódź jest wspaniałym ośrodkiem logistycznym, dlatego podczas seminarium kilkunastu przedsiębiorców z Francji miało okazję dowiedzieć się, dlaczego warto ulokować swój biznes właśnie tutaj i poznać strategiczne sektory miasta: nieruchomości, logistykę, usługi nowoczesne czy biotechnologię. W ramach wydarzenia odbyły się również spotkania B2B przedstawicieli firm łódzkich i francuskich. To wspaniała okazja to nawiązania wartościowych kontaktów biznesowych. Łódź i Lyon współpracują ze sobą już od 25 lat, nie tylko na gruncie biznesowym, ale i kulturalnym. Na odbywającym się w naszym mieście Light Move Festival zaprezentowali się trzej francuscy artyści.

Zapraszamy do zapoznania się ze specjalnie przygotowanymi przez Twórców współpracy Łódzko- Lyońskiej Wspomnieniami w języku polskim oraz języku francuskim.

Lyon- wspomnienia wersja FR

Lyon -wspomnienia wersja PL