Beaujolais Nouveau 2015

Święto Beaujolais Nouveau 2015 odbyło się w dniu 20 listopada 2015 r. w Muzeum Miasta Łodzi. Wydarzenie to miało wyjątkowy, jubileuszowy charakter. Zostało ono zorganizowane w Łodzi już po raz dwudziesty.

Organizatorami tej edycji byli: Konsulat Honorowy Francji w Łodzi, Stowarzyszenie Francuzów za granicą „UFE Pologne” oraz Stowarzyszenie Alliance Française Łódź.

Tegoroczne święto pozostało jednak w cieniu tragicznych wydarzeń, jakie rozegrały się w listopadzie na ulicach Paryża. Dlatego też uroczystość rozpoczęła się chwilą ciszy, by uczcić pamięć ofiar tej tragedii.

Z uwagi na jubileuszowy charakter wydarzenia, Alicja Bień – Konsul Honorowy Francji w Łodzi podziękowała wszystkim, którzy na przestrzeni 20 lat budowali, a następnie wzmacniali i pielęgnowali relacje polsko-francuskie.

Po oficjalnym przywitaniu gości nastąpiło tradycyjne, uroczyste otwarcie pierwszej butelki wina Beaujolais Nouveau 2015.

W programie wieczoru znalazł się również występ taneczny przygotowany przez Niepubliczną Szkołę Baletową Szkołę Tańca w Łodzi pod kierownictwem Pani Dyrektor Elżbiety Wiśniewskiej. Zaprezentowany został fragment koncertu z V Gali Baletowej „Paryż tylko Paryż”. Uroczystość uświetnił również występ łódzkiego Męskiego Zespołu Wokalnego The Singing Heads, w którego repertuarze znalazły się znane i lubiane utwory francuskie. W trakcie wieczoru łódzki artysta, Jacek Makiewicz, wykonał na życzenie gości pamiątkowe karykatury. Niewątpliwą atrakcją była również możliwość zwiedzania zabytkowych wnętrz Muzeum.

Francuski charakter uroczystości podkreśliła wyjątkowa oprawa: muzyka, prezentacje multimedialne, dekoracje oraz specjały francuskiej kuchni przygotowane przez hotele Novotel Łódź Centrum oraz Ibis Łódź Centrum.

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim Gościom, którzy wzięli udział w jubileuszowej edycji święta, a także naszym Partnerom i Sponsorom. Już dziś zapraszamy na przyszłoroczny wieczór Beaujolais 2016.

Zachęcamy również do obejrzenia video-relacji z uroczystości oraz do zapoznania się z artykułami prasowymi, które ukazały się na ten temat:

Relacja w Dzienniku Łódzkim

Relacja w Rynku Łódzkim

organizatorzy_BN