Pierwsze bezpośrednie połączenie do Łodzi, trzeciego miasta w Polsce

Miasto mniej znane niż Warszawa i Kraków, Łódź, zwana « Polskim Manchesterem », jest trzecim miastem
w Polsce. Otwarcie pierwszego połączenia bezpośredniego dzięki linii Adria Airways powinno przyciągnąć nowych odwiedzających do tego nieznanego miasta, które powinno gościć Targi Expo 2022!

Lodz, której nazwę wymawia się Łódź, jest trzecim co do wielkości miastem w Polsce, mieści się pomiędzy dwoma miastami popularnymi w broszurach turystycznych: Warszawą stolicą oraz Krakowem, miastem wpisanym do dziedzictwa światowego Unesco. Do tych miast odtąd trzeba więc dodać trzecie miasto Łódź, które korzysta z pierwszego bezpośredniego połączenia z Francji. Słoweńska linia lotnicza Adria Airways, członek Star Alliance zapewnia trzy połączenia tygodniowo z lotniska w Paryżu Roissy CDG, Terminal 2D, do lotniska w Łodzi, znajdującego się 6 km od centrum miasta, we wtorki, czwartki i soboty, obsługujące przez Bombardiera CRJ 700 z 72 miejscami na pokładzie.

Okazja odkrycia tego nieznanego miasta, które wykorzystuje swoją centralną lokalizację w środku mapy Polski i
poprzez swoją odległość 130 km od Warszawy (o 1,5 h drogi autostradą). Łódź ubiega się jako najważniejszy kandydat o organizację Targów Expo 2022, których nazwa będzie znana w listopadzie 2017 r. Historycznie miasto to powstało na bazie wpływów rosyjskich, niemieckich, żydowskich i oczywiście polskich. Jeśli chodzi
o noclegi, w mieście obecna jest grupa Accor ze swoim oddziałem Orbis Hotel, mocno w Europie Środkowej. Można skorzystać z Novotelu (160 pokoi) lub Hotelu Ibis Łódź Centrum (207 pokoi), oba położone obok siebie. Tak jak cała Polska, Łódź jest kierunkiem bezpiecznym, gdzie odnotowane ceny są od czterech do pięciu razy niższe, niż we Francji!

Będziecie zauroczeni Łodzią, ponieważ to miasto, które nazywa się „Polskim Manchesterem”, byłe miasto przemysłu lekkiego, które odniosło sukces w procesie przekształcenia, zmieniające charakter starych fabryk
i rękodzielnictwo w miejsca tworzące spójną całość, w których kwitnie handel, kina, restauracje, bary, hotele
i galerie sztuki. Miasto sztuki ze znanymi festiwalami, jak Festiwal Designu, Festiwal Czterech Kultur, nie zapominając o „Fashion Week”, składający się z interesującego Muzeum Sztuki Współczesnej, Muzeum Włókiennictwa oraz Muzeum Kinematografii. Należy nadmienić, że w mieście znajduje się Łódzka Szkoła Filmowa, uznana na całym świecie, którą ukończyli klasycy tacy jak między innymi Roman Polański. Ponadto nie można nie wspomnieć o jednej z najdłuższych w Europie pieszej ulicy, (ulicy Piotrkowskiej) i najbardziej ożywionym życiu nocnym w Polsce, a przekonacie się, że Łodzi nic nie brakuje, ażeby stać się jednym z nowych topowych kierunków city break!