Bezpośrednie połączenie z Paryża do Łodzi – nowy polski city break?

Linia lotnicza Adria Airways uruchamia bezpośrednie połączenie pomiędzy Paryżem
i Łodzią w Polsce. Czyli w jaki sposób tworzy się nowe perspektywy dla trzeciego największego miasta w kraju.

Jeśli chodzi o Polskę znamy stolicę Warszawa oraz Kraków, wpisany na listę dziedzictwa narodowego UNESCO.

Dzięki słoweńskiemu przewoźnikowi Adria, Francuzi są mile widzianymi gośćmi, którzy mają możliwość zdobyć utarte ścieżki w celu zwiedzenia Łodzi, trzeciego miasta w Polsce.
Łódź, położona jedynie 130 km w odległości od stolicy ma nadzieję zdobyć rynek dzięki nowemu bezpośredniemu połączeniu z Paryża.
Były przewoźnik narodowy ze Słowenii, sprywatyzowany w tym roku, zdecydował o otwarciu połączenia trzy razy w tygodniu: wtorek, czwartek i sobota, które jest obsługiwane przez Bombardiera CRJ 700 z 72 miejscami na pokładzie.

„Miasto jest dzisiaj kierunkiem biznesowym, ale posiada silny potencjał turystyczny” tłumaczy
Brigita Pungarcic, dyrektor handlowy linii.

W mieście są dwa hotele sieci Accor.

Łódź jest nazywana „polskim Manchesterem”. Dawne miasto o charakterze przemysłowym, rozwijające w szczególności przemysł lekki, potrafiło po zamknięciu fabryk, w drodze rewitalizacji swojego dziedzictwa, przekształcić się w miejsca sztuki i kultury. Jest to miasto kinematografii, designu, historii, ubiegające się również o organizację Międzynarodowych Targów Expo  w 2022 r. , którego tematem przewodnim będzie rewitalizacja miast.

Podsumowując miasto spełnia wszystkie warunki, tak żeby stało się centrum city break tylko dwie godziny samolotem od Paryża, jak ma nadzieję Polska Organizacja Turystyczna w Polsce.

Żeby przenocować w Łodzi , sieć Accor oferuje dwie marki swojego oddziału Orbis tj.: hotel Ibis (z 207 pokojami) i Novotel (ze 160 pokojami), co stanowi łącznie 367 pokoi w centrum miasta.
Jest to fantastyczny kierunek, który zasługuje naprawdę, żeby został rozpowszechniony. Tym bardziej, że ceny są bardzo interesujące, wyjaśnia Nicolas Benfodda, dyrektor hoteli.

Około 430 000 Francuzów odwiedziło Polskę w ubiegłym roku, na 20 milionów turystów, którzy przyjeżdżają do tego kraju w każdym roku. I miasto Łódź ma nadzieję zdobyć ich część.