Adria Airways nad Łodzią

Słoweńska linia lotnicza oferuje bezpośrednie połączenia z Paryża do Łodzi, miasta ubiegającego się o wystawę Expo 2022.

Od sezonu zimowego słoweńska linia lotnicza Adria Airways oferuje trzy połączenia w tygodniu pomiędzy Paryżem, a Łodzią, trzecim największym miastem w Polsce*.

Miasto to liczące 700 000 mieszkańców (2,5 miliona w całej aglomeracji) jest jeszcze nieznane we Francji, mimo to oferuje liczne atrakcje, zarówno dla podróżujących biznesmenów jak i dla turystów.

Miasto znajduje się 2 godziny lotu samolotem z Paryża i jest nazywane „Polskim Manchesterem” ze swoimi licznymi odnowionymi fabrykami. Musiało sprostać zmianie charakteru miasta z przemysłowego na usługowy, kosztem utraty wielu mieszkańców z poziomu 850 000 na 700 000 po upadku żelaznej kurtyny.

Dlatego Łódź proponuje interesujący temat przewodni na Targi Expo 2022: rewitalizację miast.

Miasto potrafiło przekształcić swoje fabryki przemysłu lekkiego w miejsca odwzorowujące widoki z Leipzig w Niemczech lub z Manchesteru w Anglii, aby uruchomić kulturę.

Jest znane w Polsce w kręgach mody, designu lub dzięki Łódzkiej Szkole Filmowej.

Znany filmowiec Andrzej Wajda kręcił tam jeden ze swoich największych filmów „Ziemię Obiecaną”.

Nazwa bardzo pasuje do miasta, ponieważ jest mieszaniną kultury żydowskiej, niemieckiej, rosyjskiej i polskiej.

Dla małego słoweńskiego przewoźnika w zakresie turystycznym to ambitne wyzwanie, nawet jeśli na poziomie biznesowym z kierunku powinny korzystać liczne przedsiębiorstwa francuskie rozmieszczone w mieście z markami Veolia lub Airbus.

Słoweński przewoźnik, który została sprywatyzowany w 2016 r. rocznie przewozi nieco ponad milion pasażerów swoimi liniami: w marcu 2016 r. kapitał w wysokości 96% odkupił fundusz luksemburski.

Łódź będzie ważnym miastem dla aglomeracji łódzkiej ponieważ ma w swojej ofercie loty do Paryża, Amsterdamu, Ljubljany, Monachium, Prisztiny i Rzeszowa na sezon zimowy 2016-2017.

Pozostaje tylko zacisnąć kciuki, żeby przyznano jej organizację Expo w 2022 roku.

*godziny połączeń z Paryża do Łodzi :

– wylot w czwartki o godz. 14.40, przylot o godz. 16.40.

– wylot we wtorki i soboty o godz. 20.20, przylot do Łodzi o godz. 22.20.

https://www.adria.si